Κατάλογος Διακριθέντων Ομάδων και Αρίστων Αθλητών ΠΑΑΟΚ 2016-2017

ΤΡΙΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

  • Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                    ΑΕΚ Πολεμιδιών
  • Β΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                    ΠΑΟ Προσφύγων

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

  • Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                    Κωνστάντιος & Ευριπίδης Τραχωνίου
  • Β΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                    Α&Ν Ονησιφόρου / ΑΕΝ Συν. Κολοσσίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

  • Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                    ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ  Μουτταγιάκας
  • Β΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                 Αθλητική Ένωση Τραχωνίου

 

ΚΥΠΕΛΛΟ

  • ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ                                           ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Μουτταγιάκας
  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ                                                     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΑΑΟΚ                           ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Μουτταγιάκας

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΑΑΟΚ                      Αθλητική Ένωση Τραχωνίου

ΤΡΙΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΑΑΟΚ                             Α&Ν Ονησιφόρου / ΑΕΝ Συν. Κολοσσίου      

                                                                                                        

ΟΜΑΔΕΣ ΗΘΟΥΣ

  • Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                    ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Μουτταγιάκας              
  • Β΄ ΟΜΙΛΟΣ                                                 ΠΑΡΘΕΝΩΝ Χαλκούτσας

ΣΚΟΡΕΡ

  • Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                Γαβριλίδης Κοσμάς  ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Μουτταγιάκας
  • Β΄ ΟΜΙΛΟΣ                Θεοφίλου Μανώλης  ΠΑΟ Προσφύγων

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

  • Ανδρέας Γαβριηλίδης                                  Τέως Δήμαρχος Γερμασόγειας
  • Δημήτρης Σταύρου                                      Μέλος Επιτροπής Διαιτησίας ΚΟΠ
  • ΑΠΕΑ Ακρωτήριου                                      Άνοδος στην Γ΄ Κατηγορία ΚΟΠ
  • Ανδρέας Παναγή                                          Ανόρθωσις Μουτταγιάκας
  • Ανδρέας Γεωργίου                                       Κυριάκος Μάτσης Συν. Κολοσσίου
  • Χάρης Καρσάς                                              ΘΟΙ Πύργου

 

ΑΘΛΟΘΕΤΕΣ:

Επίσημος αθλοθέτης και χορηγός η Εταιρεία ΚΕΟ P.L.C. καθώς επίσης το Μέλαθρο Αγωνιστών ΕΟΚΑ 1955-1959 με την ευκαιρία των εκδηλώσεων της οδού Ελευθερίας, η ΣΕΚ Λεμεσού, η Εταιρεία Hercules Sports Ltd, η οικογένεια Ανδρέα Γαβριηλίδη εις μνήμη του μ. Χρ. Γαβριηλίδη, η ΣΕΚ Αγίου Αθανασίου, εις μνήμη του μ. Αντρέα Χατζηνικολάου και ο Νίκος & Σωκράτης Ερήμης εις μνήμη του μ. Πάμπου Σωκράτους.